Skvělý trénink pro rýsování i svalový růst se zátěžovou vestou Heavy Weight

Trénink se zátěžovou vestou a závěsným systémem (TRX) Heavy Weight

Ať už chceš nabírat nebo rýsovat rozhodně bys měl zkusit tento trénink na celé tělo. Jediné co k tomu potřebuješ je zátěžová vesta Heavy Weight a závěsný systém Heavy Weight, Existuje velké množství cviků na celé tělo a na každou partii. Cviky na biceps, biceps, nohy, ramena, břicho, záda se zátěžovou vestou a TRX. Tento fullbody trénink je rozdělen na jednotlivé partie každý a nepotřebuješ rest day. Určitě je dobré začít tento trénink tímto způsobem. Časem až si budeš v tréninku jistější, tak můžeš jednotlivé partie spojovat dohromady a zkrátit trénink na menší počet dní a doplnit do tréninku nějaký kardio trénink, plavání či jiný trénink. 

Cviky na biceps se zátěžovou vestou a závěsným systémem

Ideální počet cviků na biceps je minimálně 3 cviky na trénink. Nicméně záleží jak si trénink v týdnu rozdělíš a kolik opakování v sérii děláš. Většinou se jezdí cviky na biceps společně s tricepsem a v tomto případě je celkový počet cviků na trénink 6 v rozdělení cviků 50:50 na partii. Můžeš přidat přítahy podhmatem nebo zvedání vesty jednoruč či obouruč tak jako klasickou činku. Pokud s tímto tréninkem začínáš, tak ti stačí i méně cviků. Počet opakování je cca 8 po 3 sériích v případě začátečníka. Intenzita tréninku se stěžuje a snižuje ubíráním a přidáváním váhy zátěžové vesty a zvyšováním nebo snižováním sklonu při cviku. Vždy je třeba se snažit držet tělo rovně a zpevnit střed těla. 

 

Cviky na triceps se zátěžovou vestou a závěsným systémem

Stejně tak jako u bicepsu je minimální počet cviků 3 na jeden trénink v případě, že cvičíš čistě jen triceps.  Nicméně také trénink na triceps můžeš cvičit společně s tréninkem na biceps a přidat počet počet cviků, sérií a opakování. I v tomto případě se snaž vnímat střed svého těla a drž jej rovně. V případě, že cvik neděláš správně a prohýbáš se v zádech, škubeš a zapojuješ příliš záda, tak sniž zátěž a sniž sklon při tréninku. 

 

Cviky na nohy se zátěžovou vestou a závěsným systémem

Další v pořadí jsou cviky na spodní část těla, tedy nohy, aby si ulevil horní polovině těla, která může zatím regenerovat. Ano i s TRX jsi schopný odcvičit trénink na nohy a to i stehna i lýtka. Jedná se o pistol squats, výpady, různé úkroky, dřepy s výskokem a další. Můžeš přidat i cviky na lýtka, tím, že si stoupneš na okraj schodů a propínáš lýtka. Nezapomeň i na klasické dřepy a výpady se zátěžovou vestou ale bez TRX. Počet opakování pro začátečníka je stejný 8 opakování po třech sériích na každý cvik.

 

Cviky na prsa se zátěžovou vestou a závěsným systémem

Po jednodenní pauze v podobě tréninku na nohy můžeš zase zapojit cviky horní poloviny těla. Počet cviků na prsní svaly je minimálně 3 cviků na celý trénink. Těchto cviků je opravdu hodně a proto stačí cvičit hrudník samostatně. Určitě přidej k tréninku se zátěžovou vestou a závěsným systémem i kliky, kdy máš nohy výše než hlavu nebo tzv. "diamanty", kdy máš ruce úplně u sebe a palce a ukazováčky se spojí a vytvoří jakoby diamant. Počet opakování a technika je stejná jako u ostatních cviků. Dávej si pozor na střed těla a škubání. 

 

Cviky na břicho se zátěžovou vestou a závěsným systémem

Znovu je třeba nechat určité partie odpočívat a regenerovat. Proto je v dalším dnu v pořadí trénink na břicho, který jsi také schopný cvičit s TRX. Nicméně je třeba přidat klasické cviky jako jsou klasické sklapovačky a zvedání nohou. V případě klasických sklapovaček nebo zvedání nohou může být počet opakování větší než u cviků na břicho s TRX, kterých jsi schopný zvládnout méně. 

 

Cviky na ramena se zátěžovou vestou a závěsným systémem

V 6. tréninku můžeme opět zapojit cviky horní poloviny těla a počet cviků je opět minimum 3 cviky na celý trénink s počtem opakování 8 a počtem sérií 3 pro začátečníka. Tyhle cviky jsou poměrně těžké a proto sniž sklon a zátěž, abys je prováděl správně. Dej pozor na střed těla!

 

Cviky na záda se zátěžovou vestou a závěsným systémem

Nakonec ukončíš týden tréninkem na záda. Počet cviků na trénink zad je také cca 3 cviky a můžeš přidat klasické přítahy nadhmatem, které jsou základním cvikem pro tuto partii. 

Tvůj trénink se posune na úplně jinou úroveň propojením zátěžových vest a závěsného systému Heavy Weight nebo gymnastických kruhů s užším úchopem nebo gymnastických kruhů s širším úchopem.

Na výběr máte několik váhových variant zátěžových vest:

 

Níže ve videu máte inspiraci pro tento trénink. Nicméně video neobsahuje všechny cviky. Brzy bude video naprosto kompletní, ale pro začátek to bohatě stačí, abyste mohli začít. 

 

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení