Jak trénuje Attila Végh s Heavy Weight?

Attila Végh trénuje s českým vybavením Heavy Weight

K našim sportovcům se přidal i Attila Végh, který porazil Karlose Vémolu a uspěl v bojové organizaci Bellator. Tento opravdu velmi šikovný a zároveň skromný bojovník potřeboval rozšířit svůj arsenál vybavení pro svůj komplexní a efektivní trénink. 

Jako první zařadil zátěžovou vestu a zátěžové kraťasy Heavy Weight. Je důležité zmínit, že pohyb je při bojových sportech jedna z nejdůležitějších částí a pokud se neumíte a nevydržíte aktivně pohybovat kolem soupeře, pak jste předem prohráli. Právě k tomu pomáhá Attilovi zátěžová vesta a zátěžové kraťasy, ktěré jej nutí se pohybovat s podstatně vyšší váhou rozloženou na horní i spodní polovině těla. Svaly se adaptují, aby tuto přidanou váhu unesly a zároveň tělo více spaluje (o 36 % efektivněji) než by tomu bylo bez vesty a kraťasů. Ve výsledku to pak znamená, že se Attila dokáže rychleji pohybovat kolem soupeře a zároveň si zlepší fyzickou kondici a vydrží více kol aktivnější. Jak budou zátěžová vesta a zátěžové kraťasy přínosné pro tebe zjisti sám!

Hned po pohybu kolem soupeře je velmi ceněná síla a rychlost úderů a kopů a jeho výdrž při boxování a kopání. Tady přichází na řadu MMA, boxovací gumy (expandéry) Heavy Weight. Díky tréninku s těmito gumami Attila dokáže rychleji kopat a boxovat a udrží ruce nahoře pro potřebné krytí mnohem déle. Navíc díky těmto expandérům můžete přidat i zátěže na ruce i kotníky, protože gumy tlumí setrvačnost při úderu a chrání tím klouby, šlachy i svaly. To je to co Attila cení nejvíce, aby se do zápasu nezranil. 

Většina bojovníků včetně Attily trénují s odporovým lanem Heavy Weight. Toto lano se často používá při nástupu na takedown nebo celkově při nácviku úderů kopů, nácviku do lapů, do pytle apod. Mimo jiné také na výběhy, starty a běh. 

Pro pohodlné sklapovačky a cviky na podlaze využívá naši měkčenou podložku na cvičení Heavy Weight a na regeneraci svalů se válcuje rollerem Heavy Weight.

Pokud jde o rozcvičení či protažení, pak zařazuje odporové gumy (expandéry) v různých odporech:

Pokud by ses chtěl naučit skvělý cvik, který málokdo zvládne, pak plank ze stoje s kolečkem je to pravé ořechové, jak ukázat, že vyčníváš z průměru.

Silový trénink lze podpořit zavěšením závaží k opasku na dipy Heavy Weight a připevnit k němu kettlebagy plněné závažím do vest v různých váhových variantách:

 Klasickou zátěží pro silové cvičení ale i kondiční cvičení mimo zátěžové vesty a regulovatelné kettlebagy jsou také například regulovatelný sadnbag v různých váhových variantách s 8 variantami úchopů nebo specifický posilovací vak tzv. bulharský vak, pro posílení středu těla a ramen. Hned po nich lze zařadit medicinbaly/slambaly a budovat tu správnou výbušnost.

Když už jsme zmínili s jakými sportovními pomůckami budete mít vše pevně ve svých rukou, pak je třeba vědět, že existují posilovací lana/zátěžové lana/trénikové lana, kterými budete užasným způsobem budovat nejen své předloktí.

A co zařazení šikmé plochy do tréninku? Tu zařazují téměř všichni trenéři a fyzioterapeuti do tréninku svých svěřenců. Šikmou plochu si zajistíte pomocí šikmé desky/nášlapu Heavy Weight. 

Pro komplexní a funkční trénink je skvělý trénink na závěsném systému, kdy jsi schopen procvičit každou svalovou partii a to úplně jiným způsobem než jsi zvyklý. Právě se závěsným posilovacím systémem dostane tvůj trénink úplně jiný rozměr. Druhou variantou takovéhoto tréninku je trénink s gymnastickými kruhy Heavy Weight a to ve dvou variantách:

Skvělým doplňkem každého sportovce je náš český taktický batoh Heavy Weightdo kterého dáš vše co potřebuješ k:

  • tréninku,
  • cestování,
  • turistice,
  • běžné činnosti.