Proč používat trhačky při tréninku?

Měl bys využívat trhačky při svém tréninku a pokud ano, tak proč?

V tomto článku se budeme zabývat touto otázkou a pokusíme se vnést osvětu používání českých trhaček Heavy Weight.

Používání trhaček přináší mnoho různých výhod od zvýšení výkonu přes větší soustředění se na trénink až po ochranu před zraněními.

Ochrana před zraněním

Jednou z nejdůležitějších výhod trhaček je snížení rizika před zraněním sportovce při tréninku. České trhačky Heavy Weight jsou vyrobeny tak, aby se zápěstí při tréninku nedostalo do nadměrné extenze a nebo flexe, které mohou ohrozit šlachy, svaly nebo i malé kosti zápěstí. Navíc použití trhaček/vzpěračských popruhů snižuje míru únavy, čímže také snižují riziko zranění předloktí a zápěstí. Taktéž trhačky chrání před tvorbou mozolů způsobenou třením při úchopu činek s drsnějším a vroubkovaným povrchem. Každému z nás se určitě stalo, že jsme si urthli kúži mozolu až do krve a nemohli jsme pak pár dní cvičit. Často se sportovci chvástají, že mít mozoly je důkaz toho, že hodně cvičí, tak to nemusí být pravda a k tomu vede další výhoda trhaček, která je co se týká důležitosti, na stejné úrovni, jako ochrana před zraněním. 

Zvýšení výkonu

Ochrana před zraněním spolu se zvýšením výkonu jsou hlavními výhodami používání trhaček. Pomocí vzpěračských popruhů/trhaček zvedneme větší váhu a prodloužíme dobu tréninku. Samozřejmě s příhlédnutím k potenciálu vašeho celého těla. S růstem váhy a zvyšováním zkušeností nakonec každý sportovec dojde do bodu, že jeho síla převáží jeho omezení síly úchopu. Taktéž dokáže používání trhaček zvýšit počet opakování celého tréninku a tím tedy posunot vaše celkové výsledky. 

Předcházení asymetrie

K tvorbě asymetrie dochází u všech sportovců tím, že při úchopu činky ji jednou rukou uchopíte dlaní nahoru a druhou rokou dlaní dolů. Časem se vaše tělo přizpůsobí a vyvinete si určitou asymetrii zejména ve svalech zad a paží. Vužití trhaček právě zabraňuje tvorbě těchto asymetrií a zároveň pomáhá nepřetěžovat vždy tu danou polovinu těla a vždy zatížit celé tělo souměrně.

Čistější a levnější než magnesium/prášek

Při tréninku sportovci často využívají magnésium, které musejí pravidelně dokupovat a zároveň pak po tréninku zůstane značný nepořádek. Pořídit si trhačky stačí za určitý velmi dlouhý časový horizont pouze jednou, což zabezpečuje značnou finanční úsporu. Další výhodou je větší čístota, kdy díky trhaček nezašpiníte jak sami sebe tak i celé okolí. Trhačky mají stejný vliv při ochraně potu stejně jako magnézium či jiné podobné přípravky.

Spojení mysli a svalů 

Trhačky jsou skvělým nástrojem pro lepší propojení mysli a svalů a podporu hypertrofie. Všechny výzkumy ukazují, že svalový růst je efektivnější, když trénujete blíž ke svalovému selhání. To znamená, že trénujete tak dlouho, až nejste schopni udělat žádné další opakování. Do takového bodu se nikdy nedostanete, když vaše svaly mají stále sílu, ale zradí vás váš úchop. Celý trénink je pak mnohem pohodlnější a nemusíte se soutředit, zda činku udržíte či nikoliv. 

České trhačky Heavy Weight jsou tady od toho, aby ti zajistily všechny tyto výhody. Můžeš si vybrat ze základní varianty černých trhaček bez potisku nebo vlastních trhaček s potiskem. Trhačky s vlastním potiskem (personalizací) lze vyrobit jak pro jednotlivce, tak i pro větší sportovní tými, posilovny a fitka.