Skvělý trénink pro rýsování i svalový růst se zátěžovou vestou Heavy Weight

Trénink se zátěžovou vestou a závěsným systémem (TRX) Heavy Weight

Ať už chceš nabírat nebo rýsovat rozhodně bys měl zkusit tento trénink na celé tělo. Jediné co k tomu potřebuješ je zátěžová vesta Heavy Weight a závěsný systém Heavy Weight, Existuje velké množství cviků na celé tělo a na každou partii. Cviky na biceps, biceps, nohy, ramena, břicho, záda se zátěžovou vestou a TRX. Tento fullbody trénink je rozdělen na jednotlivé partie každý a nepotřebuješ rest day. Určitě je dobré začít tento trénink tímto způsobem. Časem až si budeš v tréninku jistější, tak můžeš jednotlivé partie spojovat dohromady a zkrátit trénink na menší počet dní a doplnit do tréninku nějaký kardio trénink, plavání či jiný trénink. 

Cviky na biceps se zátěžovou vestou a závěsným systémem

Ideální počet cviků na biceps je minimálně 3 cviky na trénink. Nicméně záleží jak si trénink v týdnu rozdělíš a kolik opakování v sérii děláš. Většinou se jezdí cviky na biceps společně s tricepsem a v tomto případě je celkový počet cviků na trénink 6 v rozdělení cviků 50:50 na partii. Můžeš přidat přítahy podhmatem nebo zvedání vesty jednoruč či obouruč tak jako klasickou činku. Pokud s tímto tréninkem začínáš, tak ti stačí i méně cviků. Počet opakování je cca 8 po 3 sériích v případě začátečníka. Intenzita tréninku se stěžuje a snižuje ubíráním a přidáváním váhy zátěžové vesty a zvyšováním nebo snižováním sklonu při cviku. Vždy je třeba se snažit držet tělo rovně a zpevnit střed těla. 

VYBER SI SVOU VESTU

Cviky na triceps se zátěžovou vestou a závěsným systémem

Stejně tak jako u bicepsu je minimální počet cviků 3 na jeden trénink v případě, že cvičíš čistě jen triceps.  Nicméně také trénink na triceps můžeš cvičit společně s tréninkem na biceps a přidat počet počet cviků, sérií a opakování. I v tomto případě se snaž vnímat střed svého těla a drž jej rovně. V případě, že cvik neděláš správně a prohýbáš se v zádech, škubeš a zapojuješ příliš záda, tak sniž zátěž a sniž sklon při tréninku. 

 

Cviky na nohy se zátěžovou vestou a závěsným systémem

Další v pořadí jsou cviky na spodní část těla, tedy nohy, aby si ulevil horní polovině těla, která může zatím regenerovat. Ano i s TRX jsi schopný odcvičit trénink na nohy a to i stehna i lýtka. Jedná se o pistol squats, výpady, různé úkroky, dřepy s výskokem a další. Můžeš přidat i cviky na lýtka, tím, že si stoupneš na okraj schodů a propínáš lýtka. Nezapomeň i na klasické dřepy a výpady se zátěžovou vestou ale bez TRX. Počet opakování pro začátečníka je stejný 8 opakování po třech sériích na každý cvik.

 

Cviky na prsa se zátěžovou vestou a závěsným systémem

Po jednodenní pauze v podobě tréninku na nohy můžeš zase zapojit cviky horní poloviny těla. Počet cviků na prsní svaly je minimálně 3 cviků na celý trénink. Těchto cviků je opravdu hodně a proto stačí cvičit hrudník samostatně. Určitě přidej k tréninku se zátěžovou vestou a závěsným systémem i kliky, kdy máš nohy výše než hlavu nebo tzv. "diamanty", kdy máš ruce úplně u sebe a palce a ukazováčky se spojí a vytvoří jakoby diamant. Počet opakování a technika je stejná jako u ostatních cviků. Dávej si pozor na střed těla a škubání. 

 

CVIČIT SE ZÁVĚSNÝM SYSTÉMEM

 

Cviky na břicho se zátěžovou vestou a závěsným systémem

Znovu je třeba nechat určité partie odpočívat a regenerovat. Proto je v dalším dnu v pořadí trénink na břicho, který jsi také schopný cvičit s TRX. Nicméně je třeba přidat klasické cviky jako jsou klasické sklapovačky a zvedání nohou. V případě klasických sklapovaček nebo zvedání nohou může být počet opakování větší než u cviků na břicho s TRX, kterých jsi schopný zvládnout méně. 

 

Cviky na ramena se zátěžovou vestou a závěsným systémem

V 6. tréninku můžeme opět zapojit cviky horní poloviny těla a počet cviků je opět minimum 3 cviky na celý trénink s počtem opakování 8 a počtem sérií 3 pro začátečníka. Tyhle cviky jsou poměrně těžké a proto sniž sklon a zátěž, abys je prováděl správně. Dej pozor na střed těla!

 

Cviky na záda se zátěžovou vestou a závěsným systémem

Nakonec ukončíš týden tréninkem na záda. Počet cviků na trénink zad je také cca 3 cviky a můžeš přidat klasické přítahy nadhmatem, které jsou základním cvikem pro tuto partii. 

Tvůj trénink se posune na úplně jinou úroveň propojením zátěžových vest a závěsného systému Heavy Weight nebo gymnastických kruhů s užším úchopem nebo gymnastických kruhů s širším úchopem.

Na výběr máte několik váhových variant zátěžových vest:

 

Níže ve videu máte inspiraci pro tento trénink. Nicméně video neobsahuje všechny cviky. Brzy bude video naprosto kompletní, ale pro začátek to bohatě stačí, abyste mohli začít.