Efekt zátěžové vesty při spalování tuků

Je spalování kalorií se zátěžovou vestou účinější?

Od doby co vyrábíme v ČR naše české zátěžové vesty, jsme otázky ohledně efektivity používání zátěžové vesty při různých aktivitách, slyšeli snad milionkrát a neustále na ně od vás narážíme. Proto jsme začali testovat její vliv a efekt při různých aktivitách, ale při stejných podmínkách, jen s tím rozdílem, že jednou je zátěžová vesta při dané aktivitě přítomna a jindy není. Už kdysi dávno, když jsme se bavili s Jaromírem Jágrem ohledně výhod zátěžové vesty pro jeho hokejový trénink, nám řekl, že ji často používá i v běžném životě při běžných aktivitách. Proč tomu tak je? Jaromír Jágr stále hraje profesionálně hokej, ale zároveň dělá mnoho dalších činností, avšak času má omezené množství a proto zařazuje vestu i do běžných aktivit. Tím zefektivní každou svou aktivitu například, když nemá někdy čas na trénink. Takovouto aktivitou je například chůze a může to být třeba procházka se svým domácím mazlíčkem, cesta pěšky na nákup či do práce, procházka v přírodě a dalších nespočet možností. Jágr nám efektivitu zátěžové vesty i při obyčejné chůzi potvrdil, ale nám to nestačilo a proto jsme udělali vlastní test.

 

VYBRAT SI VESTU

 

Udělali jsme proto nezávisle dva testy při procházce se psem v přírodě jednou se zátěžovou vestou a jednou bez ní. Tento test měl následující parametry:

  • doba chůze 1 hodina,
  • délka trasy cca 4,5 km,
  • 30% stoupání, 40% rovina a 30% klesání,
  • čas testu cca 14:30 o víkendu,

Jak tento test dopadl? Když jsme šli bez zátěžové vesty spálili jsme 329 kilokalorií a druhý den jsme necítili, že by nás bolely svaly. Byla to prostě taková normální procházka. O týden později jsme šli ve stejnou dobu totožnou trasu se stejným tempem, ale oblékli jsme si 10ti kilovou zátěžovou vestu Heavy Weight. Už při na začátku jsme cítili rozdíl, když jsme se více potili a více dýchali, ale přesto jsme se snažili udržet si stejné tempo. Množství spálených kalorií se zátěžovou vestou bylo mnohem větší. S vestou jsme spálili 437 kilokalorií, což bylo o 108 kilokalorií víc. Tedy zvýšení efektivity zátěžové vesty při chůzi bylo 33% a to je opravdu hodně obzvlášť, když vezmete v potaz, že to byla obyčená procházka. Pokud by se jednalo o výšlap na Lysou Horu nebo Sněžku například, tak by efekt byl mnohem větší, protože efekt zátěžové vesty roste nejvíce při pohybu do kopce či stoupání.  Navíc druhý den jsme opravdu konečně cítili i bolest svalů. Nebolely nás klouby, kotníky ani nic podobného, ale opravdu svaly, což byl skvělý pocit a jak všichni víme, tak co bolí to roste. Takže druhým pozitivním efektem je růst svalové hmoty. 

 

VYBRAT SI VESTU

 

Teď navážeme na to co říkal Jaromír Jágr a spojíme to s naším testem. Jak bylo řečeno, tak člověk má denně mnoho aktivit, ať už je to profesionální sportovec nebo kdokoliv jiný, ale všichni máme k dispozici pouze 24 hodin denně (samozřejmě bez spánku a dalších aktivit). Pár hodin denně, které nám zůstanou, tak ty musíme využít co nejefektivněji. Tady lze využít výsledek našeho testu pro každého z Vás, protože buď chcete udělat trénink za stejnou dobu efektivnější a nebo ušetřit čas a dosáhnout stejného výsledku za kratší čas. S oběma případy Vám pomůže zátěžová vesta Heavy Weight. 

Výhody chůze se zátěžovou vestou:

  • více spálených kalorií při stejné vzdálenosti,
  • stejné množství spálených kalorií za kratší čas,
  • efekt tréninku i u běžné chůze do práce/školy/lesa,
  • efekt šoku pro tělo, kdy opět aktivuje svalový růst,
  • využitelnost zátěžové vesty i pro další aktivity,
  • a další výhody ...

A teď si představte, že zařadíte zátěžovou vestu do ostřejšího tréninku a efekt se zněkolikanásobí.