Proč zařadit klouzavou podložku (trenažer bruslení)

Proč zařadit klouzavou podložku (trenažer bruslení) do hokejového tréninku?

Když skončí hokejová sezóna nebo není možné si jít zabruslit na led přijde čas pro zařazení klouzavé podložky (trenažeru bruslení) do vašeho tréninku. Klouzavé podložka neboli slide board pomáhá zlepšit vaši bruslařskou techniku, ať už jsi hráč nebo brankář.Jako brankář trénuješ na klouzavé podložce (slide boardu) pohyb od tyče k tyči a jako hráč klasický pohyb bruslení na ledě. 

Klouzavá podložka (slide board) pomáhá nahradit trénink bruslení kdekoli na světě, kvůli svému přenosnému provedení. Je opravdu důležité trénovat pohyb bruslení i v letní přípravě, aby svaly na tento pohyb v pauze nezapomněly. Proto je potřeba tento trénink zařadit i mimo sezónu v době letní přípravy. Při delším klouzání (skluzu po delší ploše) se trénuje kondiční bruslení na výdrž a při kratším klouzání (skluzu po kratší ploše) se trénuje. Navíc je skvělé zapojení celého těla (horní i dolní poloviny) při klouzání na podložce. Při klouzavém pohybu je možné přidat i manipulaci s hokejkou a simulovat tak trénink na ledě. 

Při kondičním tréninku se využívá celá délka klouzavé podložky (slide boardu) v délce 230 cm, který simuluje dlouhý pohyb po kluzišti. V tomto tréninku se více zapojuje i horní polovina těla a získáváme tak lepší fyzičku a výdrž. I když je délka 230 cm, tak klouzavá podložka nijak nezavazí. Dá se smotat do role a přenášet v přenosném vaku přes záda.

VYBER SI TRENAŽER

 

Pokud byste chtěli trénovat sprinty, tak budete využívat jen část klouzavé podložky (slide boardu) v délce kratší než 230 cm. Toho docílíte tím, že z každé strany vložíte na podložku dva kotouče, čímž se podložka stane stabilnější a zároveň kratší. V tomto typu tréninku trénujete výbušnost, sílu a rychlost. 

Délka kluzné plochy se dá regulovat svépomocí. Naše nejdelší 230 cm verze je nejlepší volbou, protože na ní můžou trénovat jak mladší, tak i starší sportovci. Kluznou plochu zkrátíte tak, že dovnitř kluzné plochy vložíte kotouče nebo jiný předmět, čímž plochu zúžíte dle Vašich potřeb. Ideální povrch, na kterém byste měli trenažér bruslení mít je každý drsný povrch jako třeba tartan, gumová podlaha jako v posilovně nebo podobný povrch. Pokud byste chtěli bruslit na podložce, kterou budete mít na kluzkém povrchu, je třeba dát pod trenažer nějakou gumovou či jinou protiskluznou podložku a také jej můžete zatížit kotouči. 

V obout typech tréninku lze zařadit do tréninku zátěžovou vestu Heavy Weight, zátěže na kotníky, zátěže na ruce a zátěže na hokejku

 

VYBER SI TRENAŽER