Jak si vybrat správně odporové lano?

Pokud přemýšlíte o posunutí svého tréninku na vyšší úroveň, tak vás jistě bude zajímat odpověď na otázku: "JAK SI VYBRAT SPRÁVNĚ ODPOROVÉ LANO?"

Když jsme vyvíjeli nový produkt Odporové lano Heavy Weight, osahali jsme si spoustu těchto podobných produktů, abychom se vyvarovali chyb čínských výrobců, protože jsme jediným českým i evropským výrobcem tohoto, ale i dalších českých produktů Heavy Weight. Pří výrobě jsme vše konzultovali s trenéry, profesionálními sportovci, ale i s běžnými smrtelníky a postupně jsme pilovali odporové lano Heavy Weight do konečné podoby verze ve dvou variantách Odporové lano a opasek Heavy Weight nebo Odporové lano a vesta Heavy Weight první ve verzi 1.0. Nicméně teď už máme verzi 3.0 a stále jej zlepšujeme. 

Čeho jsme si všimli u jiných produktů, čím se tedy lišíme a co by tě mělo zajímat?

  1. vyrábíme vlastní hrubší české odporové lano a vestu/opasek
  2. odporové lano Heavy Weight se dá napojovat a větvit
  3. používáme kvalitnější nitě a vícenásobné prošití choulostivých míst
  4. používáme kvalitnější a robustnější komponenty celého produktu
  5. produkt prochází neustálým vývojem a inovací pro zlepšení kvality
  6. spolupracujeme s nejlepšími vrcholovými sportovci a trenéry 
  7. naše produkty používají nejlepší čeští ale i zahraniční sportovci

VYBRAT SI LANO S OPASKEM

 1.U ostatních podobných produktů, které se vyrábí v Číně či jen dováží, se používá tenčí lano s malým odporem popřípadě guma s příliš velkým odporem. To znamená, že v případě tenčího lana dosáhnete mnohem nižší odolnosti a příliš malého odporu, který pro všestranný trénink všech věkových kategorií není vhodný. Naopak zase další varianta gumy s přílišným odporem je podstatně dražší a opět je nevhodná pro všestranný trénink všech věkových kategorií. My v České republice vyrábíme české odporové lano Heavy Weight s ideálním průměrem, abychom docílili optimálního odporu a co nejlepší kvality. Výhodou našeho odporového lana je postupné zvyšování odporu cca od 20ti do 30ti kilogramů, podle toho jak lano napínáte. Díky tomu mohou naše lano používat všechny věkové kategorie bez ohledu na pohlaví, protože nemá ani příliš slabý, ani příliš silný odpor. Také délka lana hraje důležitou roli kvůli všestrannosti tréninku. Naše odporové lano má optimální základní délku 3 metry.

2. Důležité je, že naše české odporové lano je regulovatelné. To znamená, že jej lze napojovat nebo větvit. Při napojování odporových lan na sebe můžete regulovat délku lana 3-6-9 metrů přesně podle potřeby pro trénink uvnitř nebo venku či charakter tréninku. Napojením 2 a více lan vytvoříte delší lano, které můžete používat pro trénink venku a pro delší starty (výběhy) nebo trénink dospělých mužů a žen. Také trénink je mnohem pohodlnější, protože nemusíte hlídat délku lana, jeho napnutí a nemusíte brzdit. Pokud pracujete pouze se základní délkou kratšího lana můžou jej používat mladší sportovci, chlapci i dívky nebo muži a ženy pro kratší starty (výběhy) uvnitř. Kromě napojování lze odporové lana Heavy Weight také větvit a tím měnit odpor lana různě dle potřeby. Větvením dvou lan zajistíte odpor 40-60 kg a větvěním tří lan 60-90 kg. Odpor základní délky jednoho lana je vhodný pro mladší sportovce, dívky, ženy a začátečníky popřípadě pro základní trénink všech sportovců. Dvě a více lan jsou určeny pro muže, ženy a pokročilejší sportovce nebo pro silovější trénink všech ostatních sportovců. 

3. Když jsme měli v rukou jiné různé produkty, tak jsme si nemohli nevšimnout nekvalitních a nepromyšlených švů, kdy účelem je masová výroba nekvalitních produktů. Pohlídali jsme si švy, kdy místa prošíváme několikanásobně, používáme německé kvalitnější nitě. Navíc nám jde o pohodlí v tréninku, takže například u odporového lana a vesty Heavy Weight jsme přidali v oblasti krku a ramen měkčenou vrstvu, aby popruh neřezal do krku a ramen, na což si zákazníci u ostatních produktů stěžovali. To jsme udělali i v případě odporového lana a opasku Heavy Weight, kdy jsme opět dostali zpětnou vazbu od zákazníků ohledně nepohodlí a řezání při tréninku s jinými opasky a odporovými lany dostupnými na trhu. Trénink s odporovým lanem a opaskem je jednodušší, kvůli tahu od středu těla a je lepší pro tréninky kdy dochází k větší změně směru o více než 80 stupňů. Odporové lano s vestou je lepší pro trénink sprintů a menší změny směru než lano s opaskem. Trénink s odporovým lanem a vestou je náročnější a posouvá trénink na vyšší úroveň. Z toho důvodu je lepší mít vždy obě varianty a to odporové lano a opasek a odporové lano a vestu, abyste je mohli měnit podle charakteru tréninku popřípadě dle zkušeností sportovců. 

VYBRAT SI LANO S VESTOU

 

4. Další slabou stránkou jiných produktů, byly slabé a tenké karabiny a kovové části, které neměly dostatečnou nosnost, což snižovalo kvalitu produktu i tréninku. Naše karabiny a kovové části se používají např. u hasičů či stavebnictví, kde jsou přísně testovány a certifikovány

5. Naší další výhodou je neustálá inovace a zlepšování produktů, protože vyrábíme produkty nikoliv masově, ale v sériích a proto jsme schopni je neustále zlepšovat. Nikdy nejsme dostatečně spokojeni, abychom nemohli být lepší a proto s produkty denně trénujeme a přemýšlíme, jak je upravit, inovovat a vylepšit. Sledujeme jiné produkty a učíme se z jejich chyb a neustále se posouváme, což je podstata ducha značky Heavy Weight, se kterou se posuneš a budeš vždy lepší s každým tréninkem. 

6. Na vývoji a inovacích se podílejí také nejlepší sportovci, o kterých již jistě víš a pokud ne, tak se podívej na tento odkaz, kde jsou sportovci, kteří s námi cvičí. Už několik let spolupracujeme s nejlepšími českými, ale i zahraničními sportovci, kteří nám sdělují své poznatky jak už z tréninku jako takového, tak i z pohledu tréninku s našimi produkty, které pak implementujeme při výrobě a vývoje. Šlo nám o to, abychom se spojili s každým sportovcem ve všech oblastech, aby byly naše produkty všestranné pro všechny sporty. Hokej, fotbal, basketbal, kulturistika, atletiky, bojové sporty a další oblasti a ze všech těchto oblastí nám každý sportovec přispívá svými poznatky. 

7. Nejen, že nejlepší čeští i zahraniční sportovci naše produkty testují a pomáhají nám je zlepšovat, ale také jsou tak spokojení, že si je nakonec sami koupí a trénují s nimi. To je pro naši práci neskutečná zpětná vazba a posouvá nás to  dopředu a dodává nám to chuť být ještě lepší. Mnoho profesionálních sportovních týmů z hokeje, fotbalu, basketbalu, atletiky a dalších používá naše produkty, aby jejich svěřenci mohli být také stále lepší a lepší. 

Videa s odporovým lanem v akci!

Golmanský fotbalový trénink:

 Tak pro které lano ses rozhodl? Bude to  Odporové lano a opasek Heavy Weight nebo Odporové lano a vesta Heavy Weight ?