Jak zhubnout a nabrat svaly zároveň:

Po mnoho let sportovci i amatéři hledají odpověď na otázku: Jak zhubnout a nabrat svaly zároveň?

Tuhle problematiku se zdá není možné vůbec vysvětlit, ale není tomu tak. Názorů je sice spousta, ale je potřeba vycházet z praxe. A proto jsme nad tím dlouho seděli a zkoušeli různé taktiky. Nakonec jsme začali měřit aktivitu při tréninku se zátěžovou vestou Heavy Weight a bez zátěžové vesty Heavy Weight. Vytvořili jsme si jeden full body trénink, ve kterém byla vlastně většina základních cviků pro celé tělo, které můžete odcvičit doma nebo venku na hrazdách. Trénink trval jednu hodinu a obsahoval následující cviky, které se opakovaly v 6 sériích (kolech):

  • 10 x přítah nadhmatem (záda)
  • 20 x dřep (stehna)
  • 10 x dip (triceps a prsa)
  • 10 x přítah podhmat (biceps)
  • 10 x sklapovačky (břicho)
  • 15 x kliky (ramena a prsa)
  • 20 x výpony ze stoje (lýtka)

Skladbu a tohoto tréninku a jeho délku jsme volil tak, aby ho zvládl téměř každý. Taktéž váhu zátěžové vesty jsme volili tu nejnižší možnou ale zároveň tak, aby šel vidět znatelný efekt. Vybrali jsme proto zátěžovou vestu Heavy Weght 10 kg. Pořadí cviků je na každém cvičenci a taktéž i pauzy a mezery mezi cviky. Je skvělé si to nastavit tak, aby trénink probíhal hladce. Ideální je cviky na nohy a břicho vložit mezi cviky na horní polovinu těla, aby na ně v každém kole byla dostatečná síla. 

Výsledek testu a měření byl skvělý a dopadl přesně tak, jak jsme očekávali. Nejprve se zaměříme na hubnutí a efekt spalování. V prvním testu jsme tedy celý trénink odcvičili bez zátěžové vesty Heavy Weight a spálili jsme 410 kCal. Naproti tomu při stejném tréninku tentokrát ale se zátěžovou vestou Heavy Weight jsme spálili 559 kCal, což představuje o 36% efektivnější spalování než tomu bylo v předchozím případě. Je důležité zmínit, že jsme se po celou dobu snažili dodržet stejné pauzy a mezery mezi cviky, stejné tempo, cvičili jsme ve stejný čas, ve stejném počasí, oblečení a dokonce stejný čas v týdnu. 

Pak jsme sledovali nárůst svalové hmoty. Ten se při jednom testu měří opravdu těžko, ale pokud vezmete v potaz vlivy které, ovlivňují svalový růst, tak se to dá lehce vyvodit. Faktem je, že abychom dosáhli svalového růstu pak musíme tělo vystavit šoku nebo větší zátěží. To v našem případě znamená nasazení zátěžové vesty +10 kg. Svalstvo a tělo tedy musí vynaložit mnohem větší úsilí, abychom daný cvik provedli než by tomu bylo v případě tréninku bez zátěžové vesty. Tělo a svalstvo se po tréninku adaptuje, protože ví, že nebylo dostatečně silné a zvyklé na tuto zátěž a postupně po dalším a dalším tréninku sílí. Navíc i pocit po tréninku se zátěžovou vestou byl úplně jiný,opravdu si cítil, že si cvičil a svaly opravdu druhý den byly cítit. Samozřejmě proces svalového růstu je složitější, ale snažíme se to hodně zjednodušit tak, aby to pochopil každý a rychle. Vzhledem k tomu, že se zátěžovou vestou a bez ní již trénujeme více než 10 let, tak jsme byli schopni sledovat její efekt na svalový růst v čase a byl opravdu znatelný. 

 

Vybrat zátěžovou vestu

 

Teď jsme popsali jen základní variantu jednoho obyčejného full body tréninku a ještě k tomu pouze s 10ti kilovou zátěžovou vestou. Intenzitu a efekt svalového růstu a hubnutí pak ovlivňuje mnoho dalších faktorů, se kterým můžeme celý proces ještě znásobit. Například s těžší zátěžovou vestu například 20ti kilovou nebo dokonce i s 30ti kilovou, bude celý efekt znatelně silnější. Pak třeba můžete prodloužit dobu tréninku z 60 minut na 75 minut nebo i 90 minut. Dalším krokem je rozfázování tréninku na více dní a rozdělení tréninkových dnů dle partií, které budete cvičit. Nejlepším způsobem jak celý trénink umocnit je spojit trénink se zátěžovou vestou dohromady s cviky se závěsným posilovacím systémem Heavy Weight. 

Trénink se závěsným posilovacím systémem je jeden z nejefektivnějších tréninků vůbec. Dokážete s ním skvěle odcvičit celé tělo a každou svalovou partii takovým způsobem, jakým se vám to nepovede u žádného jiného typu tréninku. Budeme se opakovat, ale opět dohromady se zátěžovou vestou máte skvělé dispozice k tomu dosáhnout svých vysněných cílů. Trénink se zátěžovou vestou a posilovacím závěsným systémem najdete pod tímto článkem.

 

Vybrat zátěžovou vestu