Proč MMA, boxovací gumy neboli expandéry?

MMA, boxovací gumy neboli expandéry

MMA, boxovací gumy (expandéry) jsou nedocenitelnou pomůckou pro každý kondiční i jakýkoliv jiný trénink. Myslíte si, že tyhle MMA gumy používají jen zápasníci? Tak to se mýlíte. Všichni, kteří cvičí nebo chtějí cvičit by měli zařadit kondiční a kardio trénink do svého tréninkového plánu. My vám řekneme proč!

Bojové sporty jsou nejkomplexnější sportovní aktivitou vůbec pro zlepšení fyzické kondice, posílení celého těla, zlepšení sebedůvěry a jako bonus se naučíte bránit sebe nebo své blízké.

K čemu všemu MMA, boxovací gumy (expandéry) slouží a pomáhají?

  • posouvají trénink na vyšší úroveň
  • vracejí údery zpět a chrání klouby
  • ulevují při boxu činkami či jinou zátěží
  • zlepšují fyzickou kondici každého tréninku

CHCI BOXOVACÍ GUMY

 MMA, boxovací gumy (expandéry) posouvají trénink bojových sportů na vyšší úroveň díky odporovým gumám, které působí odpor při úderech či kopech a ztěžují vám tak boxování nebo kopání. Ve výsledku zvětšují sílu vašich úderů a kopů.

Pomáhají vracet vaše údery zpět k hlavě do krytu. S vracením rukou zpět do krytu má problém dokonce i mnoho profesionálních sportovců. Navíc jsme, po konzultaci s profesionálními trenéry zápasníků UFC,  došli k další skvělé výhodě MMA, boxovacích gum (expandérů). Díky působení gum zpět proti úderům pomáhají chránit klouby, lokty a brání tak zranění. Často se stává, že při boxování dojde k přílišnému propnutí loktu a to způsobí zranění a tomuto přesně pomáhají boxovací gumy zabránit. Z tohoto důvodu by je měl používat každý amatérský i profesionální zápasník, ale taky každý, kdo chce s bojovými sporty začít. 

Předchozí výhoda odporu pomáhá také v případě, kdy boxujete s činkami, zátěžemi na ruce či jinou zátěží. To sice pomáhá také zlepšovat fyzičku a sílu úderů a kopů, ale zvyšuje se riziko zranění a poranění kloubů. Proto při tomto tréninku činkami vždy používejte MMA, boxovací expandéry, protože při úderu s činkou nebo zátěží se setrvačná rychlost při úderu několikanásobně zvyšuje. To znamená, že na konci úderu v propnutí působí na klouby mnohem větší síla a tu pomáhá eliminovat právě zařazení těchto expandérů. 

Nejen, že zlepšují fyzickou kondici při boxování a kopání, ale vlastně u všech aktivit, u kterých můžete MMA, boxovací gumy (expandéry) zařadit. Například u angličáků (burpees), panáků či jiném skákání a tréninku horní a dolní poloviny těla. 

CHCI BOXOVACÍ GUMY

MMA, boxovací gumy mohou používat:

  • profesionální zápasníci fajteři
  • amatérští zápasníci a fajteři
  • ti, kteří chtějí začít bojové sporty
  • ti, kteří chtějí zhubnout
  • všichni, kteří chtějí zlepšit svoji fyzičku

Dokonce i když chcete začít běhat a máte nadváhu, tak jsou boxovací gumy ideálním doplňkem. Proč? Pokud máte nějaké kila navíc a nikdy jste předtím neběhali a nebo jste neběhali už delší dobu, tak v tomto případě Vám MMA, boxovací gumy (expandéry) také pomůžou. Díky boxování a kopání do vzduchu s těmito expandéry zesílíte účinek při spalování a rychleji spálíte přebytečné tuky. S nižší váhou se pak mnohem lépe běhá a také je to na začátcích mnohem zdravější. 

Pokud chcete posunout trénink bojových sportů ještě na vyšší level, tak byste měli přidat i zátěžovou vestu Heavy Weightzátěže na zápěstí Heavy Weight a zátěže na kotníky Heavy Weight.

 

Pokud Tě zatím článek nepřesvědčil koukni na video níže a pak si můžeš MMA, boxovací gumy (expandéry) objednat!

VIDEO z Hawaje od místního policisty s MMA, boxovacími gumami (expandéry) Heavy Weight: