Český sledge-hokejový tým a zátěžová vesta Heavy Weight

Český sledge hokejový tým a zátěžová vesta Heavy Weight 2

Český sledge hokejový tým Czech Sled Lions se pravidelně účastní mistrovství světa ve sledge hokeji. Tihle chlapíci jsou opravdu bojovníci a i přes jejich omezení si našli zálibu ve sportu, který je nám Čechům nejbližší. Všichni známe lední hokej, ale už málo z nás zná sledge hokej, který se tak nazývá právě díky sáním, ne kterých tito hráči jezdí na ledě. Každý hokejista má bojovné srdce, ale tihle chlapi získávají obdiv i profesionálních hráčů i hráčů NHL. Hokejový svět jsme s naší zátěžovou vestou dobili a na tyhle dříče jsme zapomenout nemohli a proto jsme se rozhodli spojit také s nimi.

Když jsme se s hráči setkali zrovna tvrdě makali na ledě a my měli několik zátěžových vest s sebou. Ti nejodvážnější si vesty oblékli a začali s nimi trénovat pod vedením trenéra.  Obrovskou výhodou dle jejich slov byla délka zátěžové vesty a její malá objemnost, kdy těmto hráčům v sedě na saních nepřekážela. Kluci trénovali s touto variantou zátěžová vesta Heavy Weight 0,5-10 kg a s ní trénovali klasický pohyb na ledě, ale také nájezdy v akci. Poté jsme se setkali také s trenérem německého mužstva a s bratry Slováky. 

Slováci okamžitě viděli výhodu zátěžové vesty v tréninku, kdy mohlo dojít k různému zatížení jednotlivých hráčů a tím rozložení sil v týmu. Máme také docela úsměvnou příhodu se slovenským hráčem Erikem, kdy jsme se setkali na mistrovství světa a probírali jsme, co ještě kromě vest děláme. Hráč byl na vozíčku a my probírali další zátěže a zmínili jsme také zátěže na nohy, že ty by se hráčům mohli také hodit. Nicméně jsme si neuvědomili, že zrovna tento hráč byl na vozíku, protože přišel o nohy. Hráč se začal smát a koukal na nás a na nohy a nám to pořád nedocházelo, protože víme, že tento sport provozují i hráči, kteří mají jiné pohybové omezení. Nakonec nám to došlo a už jsme se smáli spolu. Samozřejmě jsme se Erikovi omluvili a vysvětlili mu, že v našem mužstvu jsou i hráči, kteří nohy mají a že jsme to tak nemysleli. Z toho si ale Erik vůbec nic nedělal a bral to jako legraci. Nakonec i on shledával využitelnost zátěžových vest při tomto sportu jako obrovskou výhodu a proto jsme se později ohledně vest spojili znovu.