Eldar "Yakuza" Rafigaev a zátěžová vesta Heavy Weight

Málokdo ví, že v ČR žije mistr světa v JIU JITSU Eldar Rafigaev. Shodou okolností Eldar trénuje JIU JITSU i Bena Cristovao, který se vydal také cestou bojovníka brazilského bojového umění. Eldar neprovozuje pouze JIU JITSU, ale také bojové sporty jako takové a jeho všestrannost se odrazila v jeho tréninku, kdy do něj zařadil element zátěžové vesty.j

Jak při brazilském JIU-JITSU tak i při klasickém kickboxu je velmi důležitá fyzická kondice, ale také i síla a proto je zátěžová vesta vítaným pomocníkem při Eldarově přípravě na světové šampionáty. Eldar zvaný Yakuza si s desetikilovou zátěžovou vestou  okamžitě zatrénoval a zjistil její výhody při pohybu tohoto brazilského bojového umění.Zápasník tak získá větší výdrž při pohybu s vyšší tělesnou váhou a také rychlost, kdy musí být rychlejší než soupeř při útoku. Nicméně jak jsme zmínili, mistr se věnuje také bojovému umění všeobecně a tam se mu zátěžová vesta také hodí při úderech a kopech na lapy a celkově při pohybu. Pak klasické kondiční cvičení, práce s lanem, švihadlem, výskocích na bednu, dřepech, přeskocích, stínovému tréninku/boxu, přítazích, klikách, cvicích na břicho a dalších.

Další skvělou pomůckou, kterou používají MMA zápasníci a i Jirka Procházka z UFC jsou MMA, boxovací gumy, díky nimž tvůj trénink bojových sportů dostane úplně jiný rozměr. Při boxování dostávají tvé klouby hodně zabrat a tyto boxovací pásy pomáhají tlumit síly působící na ramena a lokty.

MMA zápasníci také zařazují gumy na cvičení/posilovací gumy/expandéry Heavy Weight do svého tréninku bojových sportů a mají hned několik možností v podobě různých odporů:

MMA zápasníci a bojovníci nezapomínají na regeneraci, protože ta je důležitou součástí fyzické přípravy a tréninku. Bez ní se nikdy nebudou sportovci posouvat dál a dál. K regeneraci se používá například masážní válec/roller, který je opravdu skvělou pomůckou.