Adam Sebastian Helcelet a zátěžová vesta Heavy Weight

 Náš nejlepší český desetibojař A.S.H. taky našel potenciál zátěžové vesty k tréninku a konkrétně k tréninku atletiky. Atletický trénink je jeden z nejvšestrannějších tréninků a využívá jak sílu, tak i vytrvalost a rychlost. My sami jsme atletiku dělali několik let a proto jsme také k tomuto sportu měli opravdu blízko a pohybovali jsme se v těchto kruzích. Když nás Adam kontaktoval, měli jsme radost. 

Adam je zvyklý tvrdě trénovat a makat a pořídil si desetikilovou zátěžovou vestu, aby mohl rozšířit své zkušenosti a poselství ohledně užitečnosti vesty k atletickému tréninku. A.S.H. vestu používá ke všem tréninkovým průpravám ať už zatěžuje horní a spodní polovinu těla, ale hlavně také střed těla, který je v atletice opravdu velmi důležitý.

Klasikou jsou výskoky na bednu a celkový odrazový trénink včetně skákání přes švihadlo, které ovlivňují skok do dálky a do výšky. Dále také běh s vestou včetně středních tratí a krátkých tratí sprintů. Velmi zajímavé je zlepšení startu při běhu, kdy se startuje právě s vestou start je pak mnohem rychlejší, což je první krok k úspěchu. Jak jsme zmiňovali i střed těla, který je rozhodujícím faktorem u vrhů a hodů, kde jde velká část síly právě ze středu těla. Adam ji požívá pak také během celého tréninku při čemkoliv co dělá a proto se iniciativě meze nekladou. S vestou trénuje dodnes a jsme stále v kontaktu. 

Pro atletický trénink čeští i zahraniční atleti využívají také gumy na cvičení/posilovací gumy/ expandéry Heavy Weight v různých odporech:

Atleti nezapomínají na regeneraci, protože ta je důležitou součástí fyzické přípravy a tréninku. Bez ní se nikdy nebudou sportovci posouvat dál a dál. K regeneraci se používá například masážní válec/roller, který je opravdu skvělou pomůckou.