Jiří Denisa Procházka UFC a zátěžová vesta Heavy Weight

Jiří Denisa Procházka je ryzí český zápasník UFC lehké těžké váhy.Než přešel do americké organizace UFC, bojoval Jirka v japonské organizaci RIZIN odkud si odnesl titul šampiona lehké těžké váhy a Japonci si ho zamilovali. Procházka získal titul i v další významné organizaci GCF V roce 2013 a mnoho dalších úspěchů. 

V současnosti jeho konto vypadá následovně:

  • 28 výher,
  • 3 prohry
  • a jedna remíza.

Jiří Denisa Procházka zátěžové vesty v tréninku již používal, ale nebyly to ty naše. Jirka s konkurenčními zátěžovými vestami nebyl spokojený. Kontaktoval nás, že by potřeboval zátěžovou vestou, se kterou půjde dělat naprosto vše, tak aby vesta držela na těle, což s jinými vestami nešlo.

Všichni elitní sportovci si nechávají dělat zátěžovou vestou s vlastním designem a u Jiřího Denisy Procházky tomu nebylo jinak. Jirka je obrovský patriot, takže bylo jasné že bude chtít na zátěžovou vestu českou vlajku a pak také hesla, které používá: "JÍT!" "VĚŘIT" "DOKÁZAT" na zadní stranu a na přední stranu "BJP VICTORY". Celou zátěžovou vestu jsme mu udělali v designu české vlajky (trikolóry). 

Prochy byl vestou naprosto nadšený a to nejen z pohledu designu a kvality, ale i z pohledu užitnosti vesty. Může se zátěžovou vestou dělat naprosto vše, tak jak si přál, ať už jde o statické cvičení či dynamiku. Využití při angličácích, nácvikům na lapy, výskokům na bednu, nácvikům při boji na zemi a další kondičním cvičením. Také vestu používá i při statickém cvičení a práci se SANDBAGEM (posilovacím vakem).

Jirka používá také boxovací MMA expandéry a gumy pro svůj specifický trénink zápasníka UFC. Boxovací gumy kombinuje právě i se zátěžovou vestou a dalšími produkty, aby byl jeho trénink co nejzajímavější.

Setkání s Jirkou bylo super. Byl naprosto v pohodě, skromný a slušný, což bývá často u slavnějších sportovců velmi vzácné. Probrali jsme detaily ohledně zátěžové vesty, jak s ní pracovat a jak si jí připnout, aby správně seděla. Zmínili jsme všechny elitní sportovce, kteří trénují s našimi produkty jako je třeba Jaromír JÁGR, Jiří Tkadlčík, Makhmud Muradov, Tomáš Satoranský a desítky dalších. Mluvili jsme i o jeho studiu a i o osobních otázkách. I nadále jsme s Jirkou v kontaktu.

Kromě již zmíněných pomůcek v podobě vesty se závažím, sandbagů a kettlebagů či MMA expandérů používají zápasníci UFC také gumy na cvičení/posilovací gumy Heavy Weight v různých odporech:

MMA zápasníci a bojovníci nezapomínají na regeneraci, protože ta je důležitou součástí fyzické přípravy a tréninku. Bez ní se nikdy nebudou sportovci posouvat dál a dál. K regeneraci se používá například masážní válec/roller, který je opravdu skvělou pomůckou.

Příprava Jiřího Procházky na další zápas UFC, čas se zátažovou vestou Heavy Weight ve videu 7:10 (7 minuta a 10 sekunda):