Jakub Prchal a zátěžová vesta Heavy Weight

 

Kulturista a mistr světa z roku 2018 Jakub Prchal v minulosti také 4x zvítězil na Mistrovství ČR (2010-2013) a v roce 2014 se stal Vicemistrem světa v klasické kulturistice juniorů. Jestli si myslíte, že kulturisté cvičí jen se stroji a činkami, tak se mýlíte. Pokud už sportuješ, tak je vždy dobré být všestranný a proto je zátěžová vesta vhodná pro všechny i pro kulturisty. 

Jakub našel uplatnění zátěžové vesty i při výpadech, kde vesta naprosto vyhovuje svou délkou a nepřekáží, navíc umožňuje Kubovi zvýšit váhovou zátěž a počet opakování, když už je zápěstí a předloktí po dlouhém tréninku unavené! Také ji využívá pro přítahy nadhmatem pro správné zatížení zádových svalů. Zátěžová vesta Heavy Weight se dá použít také jako náhrada činky či závaží a můžeš s ní pracovat podobně jako s činkou při cvicích na biceps, triceps či ramena.V současnosti je Kuba profesionálním fitness trenérem a zátěžovou vestu 30 kg zařazuje i do tréninkového plánu svých svěřenců. 

Kulturisté velmi často používají gumy na cvičení/posilovací gumy/odporové gumy při tréninku, ale také před závody, když chtějí napumpovat svaly. Na výběr mají hned z několika možností:

Kulturisté, nadšenci fitness i CrossFitu nezapomínají na regeneraci, protože ta je důležitou součástí každého tréninku. Je potřeba o své tělo pečovat i tímto způsobem a bez ní se nikdy nebudou sportovci posouvat dál a dál. K regeneraci se používá například masážní válec/roller, který je opravdu skvělou pomůckou.