Adam Raw a zátěžová vesta Heavy Weight

Adam Raw česká i světová legenda kalisteniky a workoutu stála na počátku naší cesty.  Nejprve jsme se zaměřili pouze na oblast WORKOUTu a kalisteniky, ve které jsme se od malička pohybovali. Proto byl Adam úplně první kdo nám naši zátěžovou vestu pochválil a kdo zjistil, že je fakt skvělá. 

Adam si pro sebe vzal  30 ti kilovou zátěžovou vestu , kterou používá ke svému tréninku už více než pět let. Navíc se mu vesta líbila natolik, že je nechal potisknout svým logem. Zátěžové vesty také byly vždy součástí jeho workoutových akcí. Naši vestu má Adam dodnes doma pro svou osobní potřebu. Je pravda, že velmi oblíbenou pomůckou pro kalisteniku jsou kettlebelly (závaží) a opasky na dipy. Proto jsme také opasky na dipy zařadili do sortimentu. Také zátěžová vesta se dala připnout k opasku, což dělával i Adam, ale nakonec jsme přidali i regulovatelné kettlebagy, které jsou pro tento účel kalisteniky mnohem užitečnější a vkládají se do něj závaží z vesty. Tím pádem je možnost váhu krásně regulovat dle potřeby. S Adamem jsme nadále v kontaktu.

I trénink kalisteniky či workoutu doprovází gumy na cvičení/posilovací gumy/odporové gumy Heavy Weight. Ať už chtějí sportovci či amatéři ztížit cvičení nebo ulehčit cvičení. Jak pracovat s gumami na cvičení v obou případech najdete v tomto článku.

Milovníci kalisteniky, workoutu, nadšenci fitness i CrossFitu nezapomínají na regeneraci, protože ta je důležitou součástí každého tréninku. Je potřeba o své tělo pečovat i tímto způsobem a bez ní se nikdy nebudou sportovci posouvat dál a dál. K regeneraci se používá například masážní válec/roller, který je opravdu skvělou pomůckou.

Pro trénink kalisteniky/workoutu si můžete vybrat z expandéru Heavy Weight v různých variantách odporů: