Makhmud Muradov (UFC) a zátěžová vesta Heavy Weight

Makhmud Mach Muradov je MMA zápasník, který se probojoval do UFC bojuje za tým světoznámého boxera Floyda Mayweathera (TMT). Mach se do této soutěže probojoval skrz Oktagon a jeho výhry. K tomu, aby se mohl dále posouvat a zlepšovat v UFC, musí ztížit svůj trénink a proto se s námi spojil ohledně zátěžové vesty Heavy Weight. Mach již měl desetikilovou zátězovou vestu a proto se musel posunout na vyšší level a tak si naložil pořádný 20ti kilový náklad . Mach si na ni přál českou a uzbekskou vlajku, své jméno a zkratku TMT (The money team). 

Tak jako ostatní fajteři, tak i Mach naši 20 kg zátěžovou vestu používá na kondičku, tedy skákání přes švihadlo s vestou, angličáky, boxování a kopání do pytle, ale i nácvik do lapů. Co je Machova specialita je běh ve vestě a veškerá průprava na nohy, tedy i schody, výskoky s vestou do schodů, žabáky a další. Také velmi důležitý pohyb známí pro boj na zemi a pro take-downy, kdy vše dělá se zátěžovou vestou. Také silový trénink je součástí jeho přípravy a to dřepy, kliky, přítahy, muscle upy a další cviky. 

MMA zápasníci a bojovníci znají důležitost regenerace a nezapomínají na ni, protože ta je důležitou součástí každého tréninku. Je potřeba o své tělo pečovat i tímto způsobem a bez ní se nikdy nebudou sportovci posouvat dál a dál. K regeneraci se používá například masážní válec/roller, který je opravdu skvělou pomůckou. 

Další skvělou pomůckou, kterou používají MMA zápasníci a i Jirka Procházka z UFC jsou MMA, boxovací gumy, díky nimž tvůj trénink bojových sportů dostane úplně jiný rozměr. Při boxování dostávají tvé klouby hodně zabrat a tyto boxovací pásy pomáhají tlumit síly působící na ramena a lokty.

MMA a UFC zápasníci dále používají také posilovací gumy/gumy na cvičení/odporové gumy Heavy Weight pro kondiční trénink, silový trénink nebo třeba jen na protahování. Vybírají si z několika možností dle odporů: