Patrik Auda a zátěžová vesta Heavy Weight

Patrik Auda je hráč české basketbalové reprezentace a již několik let hraje v zahraničí. V minulosti hrál také několik let v New Jersey v USA. Basketbal sám o sobě je jiný a specifický sport a zátěžová vesta v tomto sportu není až tak známá. Paťa naší desetikilovou vestu do tréninku zařadil velmi rychle.Ať už jde o lajny tedy běh, pro zlepšení kondice a rychlosti. Průpravy na zlepšení výskoku, který je v basketbale jeden z nejdůležitějších pro smečování a blokování. Klasické skákání přes švihadlo či silové cvičení v tréninku Patrika taky nechybí. Meze prakticky nejsou a můžeš jej zařadit k čemukoliv.

Sportovci i nesportovci znají důležitost regenerace a nezapomínají na ni, protože ta je důležitou součástí každého tréninku. Je potřeba o své tělo pečovat i tímto způsobem a bez ní se nikdy nebudou sportovci posouvat dál a dál. K regeneraci se používá například masážní válec/roller, který je opravdu skvělou pomůckou. 

Všichni si vzpomínáme na mistrovství světa 2019 kam jsme se probojovali po dlouhých letech a Patrik neskutečně zářil. Samozřejmě, že na tom měla svůj podíl i zátěžová vesta. Stejně tak jak řekl Jaromír Jágr: "Dám si vestu před zápasem a během zápasu pak lítám". Stejně tak pak lítal Patrik v zápase proti Austrálii a američtí komentátoři ho nazvali: AIR AUDA". Níže video Patrikův "LET" v čase od 5:10  (páté minuty a desáté sekundy).

 

 Pro trénink basketbalistů se používají také odporové gumy/gumy na cvičení/posilovací gumy v různých odporech: