Ben Cristovao a zátěžová vesta Heavy Weight

Ben Cristovao jakožto mistr Evropy v JIU-JITSU a sportovec používá naši zátěžovou vestu v 10ti kilogramové variantě k běžnému kondičnímu cvičení a posilování, což zahrnuje veškeré cvičení horní a spodní poloviny těla, ale také cviky na střed těla, který je velmi důležitý.

Typické cviky, ke kterým ji používá jsou například:kliky, kliky na bradlech, angličáky, přítahy, dřepy, běh, výskoky na bednu a téměř každý cvik díky němuž si jej pomocí vesty ztíží. Ben vestu používá také ke specifickému tréninku JIU-JITSU, kdy si jen při pohybu prostě obleče a pohybuje se s vestou. Díky pohybu v zátěžové vestě zlepšil svou vydrž a kondici, aje také při pohybu mnohem rychlejší. Bena trénuje mistr světa Eldar Yakuza Rafigaev, který nás také ohledně zátěžové vesty kontaktoval, protože v ní viděl obrovský potenciál k tréninku JIU-JITSU.

Další skvělou pomůckou, kterou používají MMA zápasníci a i Jirka Procházka z UFC jsou MMA, boxovací gumy, díky nimž tvůj trénink bojových sportů dostane úplně jiný rozměr. Při boxování dostávají tvé klouby hodně zabrat a tyto boxovací pásy pomáhají tlumit síly působící na ramena a lokty.

Také pro trénink brazilského JIU JITSU se využívají gumy na cvičení/posilovací gumy/odporové gumy Heavy Weight v různých odporech, ať už jde o protahování nebo jako dodatečná zátěž ve formě odporu:

Všichni sportovci i nesportovci znají důležitost regenerace a nezapomínají na ni, protože ta je důležitou součástí každého tréninku. Je potřeba o své tělo pečovat i tímto způsobem a bez ní se nikdy nebudou sportovci posouvat dál a dál. K regeneraci se používá například masážní válec/roller, který je opravdu skvělou pomůckou.