Gábor Boráros a zátěžová vesta Heavy Weight

Gábor Boráros zápasník MMA v organizaci Oktagon a první vítěz této soutěže v historii. Tento maďararský fajter žijící na Slovensku cvičí v naší zátěžové vestě Heavy Weight. Zařazení zátěžové vesty do tréninku MMA je klasika a nesmí chybět. Základ je skákání přes švihadlo ke zlepšení kondice, ale od tohoto běžného využití se dostáváme k angličákům. Angličáky Gábor provozuje jedině v zátěžové vestě, aby maximálně zlepšil svou kondici. Také běžný pohyb při nácvicích na lapech či boxování a kopání do boxovacího pytle vesta naprosto změnila jeho limity. Nakonec veškerý silový trénink v posilovně Gáborovi zátěžová vesta ztěžuje každý den. Kliky, dřepy, dipy, cviky na břicho, s TRX, na hrazdě a další.

MMA zápasníci znají důležitost regenerace a nezapomínají na ni, protože ta je důležitou součástí každého tréninku. Je potřeba o své tělo pečovat i tímto způsobem a bez ní se nikdy nebudou sportovci posouvat dál a dál. K regeneraci se používá například masážní válec/roller, který je opravdu skvělou pomůckou. 

Další skvělou pomůckou, kterou používají MMA zápasníci a i Jirka Procházka z UFC jsou MMA, boxovací gumy, díky nimž tvůj trénink bojových sportů dostane úplně jiný rozměr. Při boxování dostávají tvé klouby hodně zabrat a tyto boxovací pásy pomáhají tlumit síly působící na ramena a lokty.

Zápasníci MMA a další bojovníci hojně využívají gumy na cvičení/posilovací gumy/expandéry pro trénink bojových sportů. Využívají je třeba pro zlepšení fyzičky, pro silovou složku tréninku či na protahování. Na výběr mají z několika odporů: