Karlos Terminátor Vémola a zátěžová vesta Heavy Weight

Jeden z mála prvních čechů v UFC Karlos „Terminátor“ Vémola a velmi výrazná osobnost českého MMA trénuje s naší zátěžovou vestou, kontrétně s 10ti kilovou zátěžovou vestou 0,5-10 kg. Karlos často říká, že dřina porazí talent a proto si trénink pravidelně ztěžuje s Heavy Weight. Tak jako u ostatních fajterů je zátěžová vesta všudy přítomná při angličácich a skocích přes švihadlo, kdy maximálně zlepšuje fyzickou kondici a výdrž. U Karlose je typické, že se zátěžovou vestou děla naprosto vše, aby si jeho tělo zvyklo na tuto těžší tělesnou váhu a mohl být pak v kleci pocitově lehčí a rychlejší. Karlos je takový Jarda Jágr, pokud jde o jeho trénink. Jakákoliv silová i kondiční příprava v podobě kruhových tréninků zátěžová vesta doplňuje a dodává tomu jiný rozměr. Doplňuje také pohyb při tréninku na lapech a boxu a kopání do pytle. Navíc i při pohybu na zemi, který je pro Karlose typický. 

Další skvělou pomůckou, kterou používají MMA zápasníci a i Jirka Procházka z UFC jsou MMA, boxovací gumy, díky nimž tvůj trénink bojových sportů dostane úplně jiný rozměr. Při boxování dostávají tvé klouby hodně zabrat a tyto boxovací pásy pomáhají tlumit síly působící na ramena a lokty.

MMA zápasníci zařazují do svého tréninku také gumy na cvičení/posilovací gumy/odporové gumy Heavy Weight. Ať už jde o zlepšení kondice, protahování či silovou složku tréninku bojových sportů. Na základě výběru využití gum mají na výběr z několika odporů: 

 

Všichni MMA zápasníci znají důležitost regenerace a nezapomínají na ni, protože ta je důležitou součástí každého tréninku. Je potřeba o své tělo pečovat i tímto způsobem a bez ní se nikdy nebudou sportovci posouvat dál a dál. K regeneraci se používá například masážní válec/roller, který je opravdu skvělou pomůckou.