Jiří Procházka si došel pro titul UFC!

 

Jiří Procházka je šampionem UFC!

Český samuraj Jiří Procházka si doslova vybojoval pás šampiona UFC v polotěžké váze. Po mnoha úspěších a zisku titulu v RIZINU si BJP došel pro titul také v největší světové organizaci UFC. Zisku pásu předcházely dva zápasy. První zápas byl se Švýcarem Oezdemirem a druhý pak s Američanem Dominickem Reyesem. V těchto dvou zápasech naprosto dominoval a téměř s přehledem si došel pro výhru. Dne 12.6.2022 se Yuri konečně dočkal a vyzval držitele titulu Brazilce Glovera Teixeiru, který porazil Jana Blachowicze a získal titul šampiona polotěžké váhy v UFC. Jiří Procházka do zápasu nastoupil jako vyzyvatel a tak jako vždy se na zápas tvrdě připravoval s našimi MMA, boxovacími gumamizátěžovou vestou Heavy Weight v národním designu s hesly: "JÍT!, VĚŘIT!, DOKÁZAT!".Jak tyto jeho hesla řekla, tak Jiří Procházka udělal a v těžké pěti kolové bitvě s tehdejším šampionem vybojoval svůj vysněný titul. 

Byla to opravdu krvavá bitva a Jiří byl celou dobu pod obrovským tlakem, protože prohrával na body. Opravdu neskutečné bylo to, že i v této situaci BJP zachoval chladnou hlavu a vždy kontroloval své pohyby a dech. Jirka Procházka jako typický postojař proti typickému zemaři měl jasnou strategii a to držet zápas co nejvíce v postoji a ubránit se tvrdým takedownům a útokům na zemi. Pro diváka to byl neskutečný zápas, který byl jako na houpačce. Chvíli vedl Teixeira a pak zase chvíli dominoval Procházka. Jirka měl obranu proti takedownům a boji na zemi naučenou naprosto skvěle, ale i tak to byl opravdu náročný zápas plný emocí a nejistoty. Jiří byl několikrát ve velmi prekérní situaci a čelil obrovskému náporu ze strany Brazilce. Vždy, ale zachoval chladnou hlavu a nenechal se Teixeirou utáhnout. V jedné chvílí to vypadalo jako by Procházka usnul, když jej Brazilec škrtil, ale samuraj vždy ukázal rozhodčímu palec nahoru, že je v pořádku a kontroloval dech a nepropadal panice. Divák doopravdy do konce zápasu nevěděl jak tohle dopadne a kdo bude šampion. Zpočátku měl otevřenou ránu na obličeji Teixeira, jenže po chybách ze strany českého samuraje pak i český bojovník. 

Nakonec ale půl minuty před koncem 5. kola se stalo něco naprosto nečekaného. Jiří Procházka obávaného zemaře a škrtiče nečekaně ukončil submisí, kdy jej donutil odklepat škrcením. Celý zápas provázely velmi silné emoce atmosféra by se dala krájet. Celé Česko si přálo vítězství českého samuraje a toto vytoužené přání se nám všem splnilo. Jiří Procházka se stal šampionem polotěžké váhy v UFC! Jiří byl naprosto skvěle fyzicky připravený také díky tréninku se zátěžovou vestou Heavy Weight, ale také i MMA, boxovacích expandérů. 

Nyní se Jiří potřebuje zotavit z těžké titulové bitvy, aby pak mohl opět trénovat se zátěžovou vestou Heavy Weight a nastoupit do dalšího zápasu znovu skvěle fyzicky připravený.

MMA zápasnici také používají gumy na cvičení/posilovací gumy/odporové gumy Heavy Weight v několika odporech:

MMA zápasníci a bojovníci nezapomínají na regeneraci, protože ta je důležitou součástí fyzické přípravy a tréninku. Bez ní se nikdy nebudou sportovci posouvat dál a dál. K regeneraci se používá například masážní válec/roller, který je opravdu skvělou pomůckou.

Příprava na zápas se šampionem se zátěžovou vestou Heavy Weight!