Jiří Procházka si došel pro titul UFC!

 

Jiří Procházka je šampionem UFC!

Český samuraj Jiří Procházka si doslova vybojoval pás šampiona UFC v polotěžké váze. Po mnoha úspěších a zisku titulu v RIZINU si BJP došel pro titul také v největší světové organizaci UFC. Zisku pásu předcházely dva zápasy. První zápas byl se Švýcarem Oezdemirem a druhý pak s Američanem Dominickem Reyesem. V těchto dvou zápasech naprosto dominoval a téměř s přehledem si došel pro výhru. Dne 12.6.2022 se Yuri konečně dočkal a vyzval držitele titulu Brazilce Glovera Teixeiru, který porazil Jana Blachowicze a získal titul šampiona polotěžké váhy v UFC. Jiří Procházka do zápasu nastoupil jako vyzyvatel a tak jako vždy se na zápas tvrdě připravoval s našimi MMA, boxovacími gumamizátěžovou vestou Heavy Weight v národním designu s hesly: "JÍT!, VĚŘIT!, DOKÁZAT!".Jak tyto jeho hesla řekla, tak Jiří Procházka udělal a v těžké pěti kolové bitvě s tehdejším šampionem vybojoval svůj vysněný titul. 

Byla to opravdu krvavá bitva a Jiří byl celou dobu pod obrovským tlakem, protože prohrával na body. Opravdu neskutečné bylo to, že i v této situaci BJP zachoval chladnou hlavu a vždy kontroloval své pohyby a dech. Jirka Procházka jako typický postojař proti typickému zemaři měl jasnou strategii a to držet zápas co nejvíce v postoji a ubránit se tvrdým takedownům a útokům na zemi. Pro diváka to byl neskutečný zápas, který byl jako na houpačce. Chvíli vedl Teixeira a pak zase chvíli dominoval Procházka. Jirka měl obranu proti takedownům a boji na zemi naučenou naprosto skvěle, ale i tak to byl opravdu náročný zápas plný emocí a nejistoty. Jiří byl několikrát ve velmi prekérní situaci a čelil obrovskému náporu ze strany Brazilce. Vždy, ale zachoval chladnou hlavu a nenechal se Teixeirou utáhnout. V jedné chvílí to vypadalo jako by Procházka usnul, když jej Brazilec škrtil, ale samuraj vždy ukázal rozhodčímu palec nahoru, že je v pořádku a kontroloval dech a nepropadal panice. Divák doopravdy do konce zápasu nevěděl jak tohle dopadne a kdo bude šampion. Zpočátku měl otevřenou ránu na obličeji Teixeira, jenže po chybách ze strany českého samuraje pak i český bojovník. 

Nakonec ale půl minuty před koncem 5. kola se stalo něco naprosto nečekaného. Jiří Procházka obávaného zemaře a škrtiče nečekaně ukončil submisí, kdy jej donutil odklepat škrcením. Celý zápas provázely velmi silné emoce atmosféra by se dala krájet. Celé Česko si přálo vítězství českého samuraje a toto vytoužené přání se nám všem splnilo. Jiří Procházka se stal šampionem polotěžké váhy v UFC! Jiří byl naprosto skvěle fyzicky připravený také díky tréninku se zátěžovou vestou Heavy Weight, ale také i MMA, boxovacích expandérů. 

Nyní se Jiří potřebuje zotavit z těžké titulové bitvy, aby pak mohl opět trénovat se zátěžovou vestou Heavy Weight a nastoupit do dalšího zápasu znovu skvěle fyzicky připravený.

 

Příprava na zápas se šampionem se zátěžovou vestou Heavy Weight!

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení