Co Ti přinese trénink s bulharským vakem? (ARTUR OMAROV)

Co Ti přinese trénink s BULHARKSÝM VAKEM?

Na tuto otázku zná odpověď jeden z nejlepších řecko-římských zápasníků na světě, který reprezentuje Českou republiku - Artur OMAROV! Tento všestranný a talentovaný sportovec má za sebou mnoho úspěchů, jak u nás tak i ve světě. Českou republiku reprezentuje už několik let, přesněji od roku 2009. Nicméně i do té doby dosáhl nespočtu vítězství. Artur Omarov se stal 6x mistr republiky v juniorech a to byl teprve začátek. Po přechodu do kategorie mužů pokračoval ve své vítězné vlně a stal se 14x mistr republiky. Účast na olympijských hrách v Londýně mu v roce 2012 utekla jen o vlásek a stále se nevzdal. 

Získal také mnoho titulů:

  • 7. místo na ME 2011
  • 12. místo na MS 2011
  • 11. místo na ME 2012
  • účast ne ME 2013
  • 8. místo ne ME 2014
  • 3. místo ne MT 2016 Finsko, zápas do 85 kg
  • 1. místo na MT Open Grand Prix 2016 Chorvatsko, zápas do 98 kg
  • 3. místo na MČR 2016, zápas do 85 kg
  • 1. místo na MČR seniorů2016, zápas do 98 kg
  • dvojnásobný mistr České republiky

V roce 2020 se dostal na 6. místo světového žebříčku ve váze do 97 kg, což by mu mělo pomoci při kvalifikaci na olympijské hry v Tokiu.

Vraťme se ale k přínosům tréninku s BULHARSKÝM VAKEM HEAVY WEIGHT, se kterým trénuje i ARURT OMAROV.

Vybuduješ si silný grip

Bulharské vaky Heavy Weight vytvářejí vynikající sílu úchopu jako žádná jiná tréninková pomůcka. Rukojeti jsou navrženy tak, aby se daly mačkat, a flexory předloktí poskytují neuvěřitelný trénink a brání vaku v prokluzování mezi prsty.

Vytvoříš si rotační sílu středu těla

Protože je bulharský vak Heavy Weight navržen tak, aby si s ním mohl houpat a otáčet ve všech směrech pod odporem, pomůže Ti v budování rotační síly středu těla. To znamená, že svaly ve středu tvého těla jsou nuceny se zapojit a stabilizovat pomocí rotačních a antirotačních sil.

Využiješ všestranný pohyb

Bulharský vak Heavy Weight můžeš tahat, nosit, házet, otáčet, houpat ve všech směrech v trénincích, které jsou svou povahou extrémně funkční a přinášejí užitek všem sportovcům i nesportovcům. 

Získáš metabolickou kondici

Práce s aerobním i anaerobním energetickým systémem při trénincích zaměřených na celé tělo, které zvyšuje srdeční frekvenci, zvýší úroveň tvé kondice, aniž bys musel do tréninku zařadit pro některé nudné kardio.

Přidáš specifický sportovní trénink

Každý sportovec vyžadující silný úchop, neprůstřelná ramena a silný střed těla, bude mít z tréninku s bulharským vakem Heavy Weight velký užitek.

Nicméně bulharský vak/posilovací vak Heavy Weight využívají i další sportovci než jen zápasníci. Všichni profesionální sportovci, ale i amatéři, kteří milují sport jej zařadili do tréninku.

 

Objev sílu vaku

K doplnění další formy zátěže při cvičení s bulharským vakem se používají například zátěžové vesty a na výběr máte z mnoha českých zátěžových vest v různých váhových variantách a designech. Novinkou jsou také zátěžové kraťasy/kalhoty.

Neexistuje pouze zátěž pouze v podobě váhy, ale také zátěž ve formě odporu. Odpor zařazují do tréninku také všichni atleti. Zápasníci a fajteři například náběhům do takedownů a podobných průpravách. První možností produkty umožňujícími zařadit odpor do tréninku je české odporové lano Heavy Weight s dvojím způsobem připevnění k tělu. Odporové lano se připevňuje k tělu popruhovou vestou nebo speciálním opaskem.

Jednoduše také můžeš vybrat z řady dlouhých bandů (odporových gum) nebo krátkých mini bandů (odporových gum) o různých odporech:

 Dlouhé odporové gumy/posilovací gumy/gumy na cvičení:

 

Krátké odporové gumy/posilovací gumy/gumy na cvičení:

Silový trénink lze podpořit zavěšením závaží k opasku na dipy Heavy Weight a připevnit k němu kettlebagy plněné závažím do vest v různých váhových variantách:

 Klasickou zátěží pro silové cvičení ale i kondiční cvičení mimo zátěžové vesty a regulovatelné kettlebagy jsou také například regulovatelný sadnbag v různých váhových variantách s 8 variantami úchopů nebo specifický posilovací vak tzv. bulharský vak, pro posílení středu těla a ramen. Hned po nich lze zařadit madicinbaly/slambaly a budovat tu správnou výbučnost.

A co zařazení šikmé plochy do tréninku? Tu zařazují téměř všichni trenéři a fyzioterapeuti do tréninku svých svěřenců. Šikmou plochu si zajistíte pomocí šikmé desky/nášlapu Heavy Weight. Když už jsme u fyzioterapeutů a trenérů zařazujících specifické pomůcky je třeba také zmínit masážní válec/roller Heavy Weight vhodný pro rekonvalescenci, rehabilitaci a regeneraci po každém tréninku.

Pro komplexní a funkční trénink je skvělý trénink na závěsném systému, kdy jsi schopen procvičit každou svalovou partii a to úplně jiným způsobem než jsi zvyklý. Právě se závěsným posilovacím systémem dostane tvůj trénink úplně jiný rozměr. Druhou variantou takovéhoto tréninku je trénink s gymnastickými kruhy Heavy Weight a to ve dvou variantách:

 Dalším doplňkem jsou MMA, boxovací gumy (expandéry), které používají zápasníci, boxeři i jiní fajteři (např: Jiří Procházka z UFC) a vlastně všichni, kteří chtějí zlepšit svou fyzickou. Tyoto expandéry ti pomohou zrychlit tvé údery a kopy a jejich používaní má i další benefity.

V případě letní přípravy hokejistů nebo i jiných atletů se hojně zařazuje klouzavá podložka neboli trenažér bruslení. Trenažer bruslení ovšem neznamená, že jej můžete používat jen k tomuto účelu. Každý, kdo chce zlepšit svou kondici, sílu nebo dokonce i zhubnout, ať už jste sportovec či sportovkyně, může tento bravurní element zařadit do svého tréninku a výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. Klouzavá podložka Heavy Weight je řešením pro každého. 

Když už jsme zmínili s jakými sportovními pomůckami budete mít vše pevně ve svých rukou, pak je třeba vědět, že existují posilovací lana/zátěžové lana/trénikové lana, kterými budete užasným způsobem budovat nejen své předloktí.

Pro protahování před či po tréninku se nechceš válet po studené a tvrdé zemi, ale chceš mít pohodlí a věnovat všechnu svou pozornost kvalitnímu a efektivnímu protažení. Toho dosáhneš pouze na naší podložce na cvičení/karimatce Heavy Weight.

Kam si můžeš všechny tyhle pomůcky na cvičení dát, když jdeš trénovat ven? Třeba do českého taktického batohu Heavy Weight, do kterého se ti krásně všechno vleze a ještě k tomu vypadá opravdu stylově. Klidně si můžeš vybrat i jiný batoh či fitness tašku klasickou nebo ve vlastním designu.